Kúpiť zimné korčule – e-shop

Sprievodca výberom
korčúľ 2v1


Korčule 2v1  >  Okolo Lipna na in-line korčuliach

Okolo Lipna na in-line korčuliach

Svoje korčule, či už klasické inline alebo univerzálne korčule 2v1, si môžete vyskúšať na obľúbenej trase okolo juhočeského Lipna.

Juhočeské Lipno je tohtoročné leto športu zasľúbené. Okrem obvyklých atrakcií tu nájdete aj olympijský park Rio-Lipno, ktorý denne láka tisíce detí aj dospelých, ktorí tu môžu súťažiť, alebo len tak si vyskúšať obľúbené športové disciplíny. Okrem parku na Lipne nájdete množstvo ďalších možností, ako si zašportovať po celú letnú sezónu. Jednou z nich je aj in-line korčuľovanie.

Jazerný in-line chodník na Lipne

Je to jeden z najlepších in-line chodníkov v Českej republike. Od roku 2010 je rozšírený o približne štvorkilometrovú časť. Výborný povrch, zaujímavý profil a krásne okolie láka stovky korčuliarov každý deň. Samozrejmosťou sú aj školy korčuľovania, požičovne a široká ponuka občerstvenia.

Z Lipna do blízkeho Frymburku je navyše chodník osvetlený a umožňuje tak korčuľovanie aj za teplých letných večerov alebo nocí.

Celkovo môžete prejsť približne 30 kilometrov, ak to vezmete cez centrum mestečka Frymburk, kde môžete aj s korčuľami na nohách posedieť na záhradke niektorej z reštaurácií. Trasa je veľmi rozmanitá s množstvom zákrut, malých stúpaní a klesaní a s výhľadom na vodnú hladinu Lipna.

Základné údaje o Lipenskej inline trase

  • 19 km dlhá trasa okolo Lipna (jednosmerne)
  • veľmi rozmanitá - časté zvlnenie, mierne zákruty a drobné stúpania
  • úsek z Frymburku do Lipna nad Vltavou je v noci osvetlený
  • jediný nebezpečnejši úsek je zjazd pri kempe vo Frymburku - je tu však zábradlie na pridržanie sa

Nadviazať môžete jazdou na trase zo Stožca do Novej Pece, ktorá je považovaná takisto za jednu z najkrajších v Česku. Šestnásť kilometrová trasa s novým povrchom vedie nádhernou krajinou NP Šumava a kopíruje rieku Vltavu a železničnú trať. Trasa je vhodná aj pre začiatočníkov.

Okolo Lipna na nových korčuliach

Predajným evergreenom medzi detskými nastaviteľnými korčuľami je model Worker Marco, ktorý vďaka vymeniteľnému podvozku môžete používať celý rok a korčuľovať na akomkoľvek povrchu. V lete si k topánke namontujete kolieska a môžete vyraziť na prechádzku po cyklotrase okolo jazera. Korčule 2v1 Marco majú zosilnený rám so skleneným vláknom pre kolieskové korčule s kolieskami pre in-line korčuľovanie. Majú aj odnímateľnú brzdu a kvalitné odľahčené ložiská ABEC 5 Carbon. Pomer cena a úžitok je naozaj výnimočný, korčule vašim deťom vydržia až 3 sezóny.

Zdieľajte článokOdporúčame korčule 2v1


Ďalšie novinky

Okolo Lipna na in-line korčuliach

Svoje korčule, či už klasické inline alebo univerzálne korčule 2v1, si môžete vyskúšať na obľúbenej trase okolo juhočeského Lipna.

Známe značky korčúľ 2v1

Obouživelné korčule 2v1 ponúka na trhu rad značiek, výrobcov a predajcov. Ich výhodou je univerzálnosť a v spojení s nastaviteľnou dĺžkou topánky aj úspora financií.

všetky novinky